• 28 مرداد 1401
  • 04:09

بیش از پانصد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان گیلان در ۴ماه نخست سال ۹۹

در چهارماهه نخست سال جاری، ۵۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری گیلان با هدف تامین امنیت و سلامت گردشگران در مقابل شیوع ویروس کرونا انجام شد.

در چهارماهه نخست سال جاری، ۵۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری گیلان با هدف تامین امنیت و سلامت گردشگران در مقابل شیوع ویروس کرونا انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، حمیدرضا آذرپور از انجام بازدیدهای نظارتی مستمر و ویژه در چهارماهه نخست سال ۹۹، با هدف تامین امنیت و سلامت گردشگران در مقابل شیوع ویروس کرونا خبرداد.
معاون گردشگری با اشاره به فعالیت ۲هزار و ۷۴۸ واحد و مجتمع گردشگری در گیلان افزود: «این تاسیسات گردشگری شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع گردشگری، مهمانپذیر، خانه مسافر، مجتمع سرگرمی تفریحی، اقامتگاه بومگردی، مجتمع بین راهی، اسکله مسافربری دریایی و اسکله گردشگری دریایی می‌شود.»
او ادامه داد: «در این مدت ۵۲۵ بازدید از تاسیسات گردشگری گیلان صورت گرفت و همچنین ۹۰پروانه جدید و ۲۷۰ مورد تمدید پروانه انجام شد. »
آذرپور با اشاره به شکایات واصله تشریح کرد: «در این مدت ۶۶ شکایت در خصوص فعالیت‌های تاسیسات گردشگری استان مطرح شد و ۶۰ مورد تذکر، ۵۱ مورد اخطار داشتیم که تنها تعطیلی یک واحد را به دنبال داشت.»

او اجرای الزامات دستورالعمل‌های ابلاغی را در بهبود وضعیت سفر‌های ضروری هموطنان موثر دانست و گفت: «مردم و مسافران علاوه بر شماره تماس ۰۱۳۳۳۶۱۸۴۶۵ که از سوی اداره کل استان به صورت ۲۴ساعته امکان دریافت شکایات، انتقادات و پیشنهاد‌ها را دارد می‌توانند از طریق شماره ۰۹۶۲۹ نیز نسبت به ثبت گزارش‌ها و شکایات در این خصوص اقدام کنند.»

به این خبر امتیاز دهید :