• 10 بهمن 1401
  • 12:34

نخستین جشنواره استانی صنایع‌دستی بسیج درگیلان برگزار می‌شود

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید میرزاکوچک خان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان  از برگزاری مرحله استانی جشنواره صنایع‌دستی بسیج با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان خبر داد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید میرزاکوچک خان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از برگزاری مرحله استانی جشنواره صنایع‌دستی بسیج با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان خبر داد.

به‌گزارش از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، علی معارفی امروز 02 آذرماه ۱۴۰۱ گفت: مرحله استانی اولین جشنواره صنایع‌دستی بسیج با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج میرزا کوچک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود: برگزاری این جشنواره مطابق با تفاهم‌نامه همکاری مرکز مقاومت بسیج وزارت میراث‌فرهنگی، سازمان بسیج هنرمندان و معاونت صنایع‌دستی وزارتخانه و با رویکرد اشتغال‌زایی، احیای صنایع‌دستی در حال منسوخ شدن و حمایت از صنعتگران خواهد بود.

معارفی با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یادو خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: این جشنواره و نمایشگاه حاصل همت هنرمندان بسیجی و خلاق شهرستان با هدف حمایت و معرفی توانمندی‌های هنرمندان به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار می‌شود.

او تاکید کرد: پس از جمع‌آوری آثار شرکت‌داده شده در این جشنواره داوری آثار هنری و صنایع دستی در رشته‌های فراخوان شده توسط هیات کارشناسان دبیرخانه، ارزیابی و آثار برتر برای حضور در جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج که اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار می گردد، معرفی خواهند شد.

علی معارفی ادامه داد: در حاشیه این جشنواره که در ساختمای تاریخی هتل ایران در مجموعه شهرداری رشت به مناسبت هفته بسیج برگزار می‌شود، صنایع‌دستی و دست آفرین‌های هنرمندان  با تخفیف به عموم علاقمندان و بازدیدکنندگان، ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار