• 10 بهمن 1401
  • 12:16

پوستر نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج رونمایی شد

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، از پوستر نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج رونمایی شد .

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، از پوستر نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج رونمایی شد .

بهگزارش مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج عنوان کرد: نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج با عنوان ”دست آفرین‌های هنر ایرانی” با تفاهم نامه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و بسیج هنرمندان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود : جشنواره ملی صنایع دستی بسیج در ابتدا در استان‌ها برگزار می‌شود، سپس برگزیدگان برای حضور در جشنواره کشوری معرفی می شوند.

او با بیان اینکه پس از گذر از بحران شیوع کرونا و مناسب بودن شرایط، فعالیت های فرهنگی و هنری متنوع را دنبال می کنیم، افزود : نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج به منظور حمایت از هنرمندان و احیاء هنرهای فراموش شده، در هتل ایران واقع در میدان شهدای ذهاب رشت برگزا می شود که همه هنرمندان گیلانی می توانند تصاویر تولیدات صنایع دستی خود را تا تاریخ ۱۱ آذر به شماره دبیرخانه ۰۹۳۶۵۵۸۱۰۹۳ از طریق پیام رسان های ایرانی ارسال نمایند.

وی تصریح کرد : پس از داوری، آثار منتخبان گیلانی این جشنواره برای شرکت در جشنواره ملی اسفند ماه معرفی خواهند شد .

برگزاری جشنواره در 12 بخش

در ادامه روح الله قمری مسئول سازمان بسیج هنرمندان گیلان اظهار کرد: این جشنواره به منظور حمایت از هنرمندان در عرصه صنایع دستی صورت می گیرد. وی افزود : این جشنواره در ۱۲رشته از هنرمندان گیلانی آثار می پذیرد که در نمایشگاه تولیدات خود را برای فروش به نمایش می گذارند و ۱۴ آذرماه نیز در مراسم اختتامیه، هنرمندان منتخب معرفی می شوند. وی با بیان اینکه از همه هنرمندان گیلانی دعوت می شود که در این رخداد هنری شرکت نمایند،  افزود : فراخوان جشنواره از طریق پیامک به هنرمندان و زیرنویس در رسانه ملی صورت گرفته است .گفتنی است که بخش های نخستین جشنواره ملی صنایع دستی بسیج شامل آبگینه، مینا، صنایع کاغذی و سنتی نقاشی سنتی، نساجی سنتی، بافته های داری و غیرداری، پوشاک سنتی، کاشی سنتی، سفال و سرامیک، صنایع دستی چرمی، صنایع دستی فلزی، صنایع دستی چوبی و حصیری، صنایع دستی دریایی، صنایع دستی سنگی، صنایع دستی استخوان، رودوزی های سنتی، هنرهای سنتی وابسته به معماری و چاپ های سنتی می باشند.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار