• 10 بهمن 1401
  • 11:01

افتتاح نخستین نمایشگاه صنایع‌دستی بسیج در ساختمان هتل ایران

نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گیلان از مجموعه نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج با عنوان ”دست آفرین‌های هنر ایرانی” امروز دوشنبه در ساختمان کهن هتل ایران رشت گشایش یافت.

نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گیلان از مجموعه نخستین جشنواره ملی صنایع‌دستی بسیج با عنوان ”دست آفرین‌های هنر ایرانی” امروز دوشنبه در ساختمان کهن هتل ایران رشت گشایش یافت.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ولی جهانی بعد از ظهر روز دوشنبه 7 آذرماه 1401 در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی اظهار کرد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان بسیج هنرمندان همزمان با سراسر کشور در رشت برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در این راستا افزود : ۳۰ تن از هنرمند استان در شاخه‌های خاص صنایع‌دستی گیلان اعم از بافت‌های داری و غیر داری در ۱۰ اتاق از بنای پر قدمت هتل ایران رشت و محوطه آن تولیدات خویش را تا ۱۴ آذرماه در معرض تماشای علاقمندان به این شاخه هنری می گذارند.

او اظهار داشت: آبگینه و میناکاری، پوشاک محلی، دست ساخته های چرمی، نساجی سنتی، سفال و سرامیک، سنگ، رشتی‌دوزی و نقاشی های سنتی بخشی از رشته هایی است که در این نمایشگاه توسط هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان ارائه می شود.

 

دعوت به رقابتی ملی برای علاقمندان به تولیدات صنایع دستی

سرپرست معاونت هنرهای سنتی و صنایع‌دستی استان گیلان نیز گفت: در حاشیه نمایشگاه یادشده مسابقه ای برای عموم علاقمندان به تولیدات صنایع دستی استان در نظر گرفته شده است که برگزیدگان به رقابتی ملی راه می یابند.

حمیدرضا آذرپور افزود: همه آنانی که در تولید صنایع‌دستی دستی بر آتش دارند می توانند تا تاریخ یازدهم آذرماه با تهیه عکس از تولیدات خویش و ارسال آن به شماره ۰۹۳۶۵۵۸۱۰۹۳ در این رقابت شرکت کنند.

او اظهار داشت: آثار برگزیده شده پس از اعلام نظر داوران علاوه بر دریافت جوایز استانی برای رقابت با آثار ملی به پایتخت ارسال می شود.

گیلان پس از استان‌های قزوین، کرمانشاه و لرستان با بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده چهارمین استان به لحاظ تراکم بالای آثار تاریخی در کشور است.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار