• 10 فروردین 1402
  • 07:06

بازدید رییس‌کل دادگستری و مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از قلعه باستانی صلصال تالش

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان  به همراه رییس‌کل دادگستری و مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان گیلان و برخی از مسئولین استانی، از قلعه باستانی صلصال تالش بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان به همراه رییس‌کل دادگستری و مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان گیلان و برخی از مسئولین استانی، از قلعه باستانی صلصال تالش بازدید کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، ولی جهانی روز شنبه 8 بهمن 1401 با اعلام این خبر گفت: هدف از بازدید این قلعه، ساماندهی و بهره‌برداری از قلعه تاریخی صلصال در آینده نزدیک می‌باشد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان افزود: در این بازدید بیان شد شهرداری شهر لیسار به‌عنوان بهره‌بردار موظف است ظرف مدت دو ماه کلیه امکانات رفاهی را در محدوده قلعه، جهت رفاه گردشگران فراهم نمایند.

او گفت: همچنین دیگر دستگاه‌های اجرایی استان مانند منابع طبیعی، ثبت اسناد، آب منطقه‌ای موظف شدند همکاری‌های لازم را با اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان جهت ساماندهی این اثر بعمل آورند.

 جهانی در پایان گفت: در حال حاضر مرمت و محوطه‌سازی این مجموعه، با همکاری شهرداری شهر لیسار در دستور کار اداره‌کل قرار دارد که مرمت آن توسط پیمانکار آغاز شده‌است.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار