• 07 خرداد 1402
  • 08:11

برگزاری جشنواره فرهنگی خوراک از افطار تا سحر در رشت

اجرای جشنواره فرهنگی خوراک از افطار تا سحر ویژه گرامیداشت ماه مبارک رمضان

اجرای جشنواره فرهنگی خوراک از افطار تا سحر ویژه گرامیداشت ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، رضا حسن‌پور چهارشنبه 9 فروردین 1402 با اعلام این خبر بیان داشت: گردشگری خوراک به عنوان ظرفیتی مطلوب برای توسعه گردشگری کشورهای جهان مطرح است که از این ظرفیت درآمدزا در کشور باید به منظور توسعه گردشگری داخلی و خارجی استفاده شود.

معاون گردشگری اداره‌کل افزود: ایران و به تبع آن استان گیلان نیز با توجه به اقليم و آب و هواي مساعد و خاك مرغوب، آمادگي پرورش انواع مواد خوراكي طبيعي شامل: صيفي جات، ميوه‌ها، حبوبات و ... غيره را دارد، وفور نعمت و حسن سليقه كدبانوهايي گيلاني، باعث طبخ خوراكي‌هاي لذيذ شده، بطوريكه توجه مسافران زيادي به همين منظور به اين استان جلب شده‌است.

او ادامه داد: از غذاها و شیرینی‌هایی که در ماه مبارک رمضان بر سر سفره‌های افطاری گیلانیان به چشم می‌خورد، می‌توان به رشته و خشکار، فرني، گل پالوده، حلوا، مسقطی، زولبیا بامیه، شامی رشتی‌ و  انواع آش اشاره کرد.

حسن‌پور تاکید کرد: شناسایی و معرفی شیرینی‌های سنتی استان ویژه ماه مبارک رمضان به گردشگران، معرفی آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، اشاعه فرهنگ تولید و مصرف غذاهای محلی و ایجاد فضای معنوی ماه مبارک رمضان، از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره افطار تا سحر که به همت اداره کل میراث‌فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان و با همکاری معاونت فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در روز چهارشنبه مورخ 1402/01/09 در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار خواهد شد.

به این خبر امتیاز دهید :