• 09 مهر 1402
  • 07:53

رودبار سردمدار برپایی جشنواره‌های مختلف در گیلان

هفتمین جشنواره توت فرنگی به شکرانه برداشت این محصول از مزارع گیلان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی در روستای سی دشت رودبار برگزار شد.

هفتمین جشنواره توت فرنگی به شکرانه برداشت این محصول از مزارع گیلان با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی در روستای سی دشت رودبار برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی چهارشنبه 3 خرداد  1402 با حضور در روستای گردشگری سی دشت که با همراهی فرماندار شهرستان رودبار و جمعی از مسئولان شهرستان انجام شد، اظهار کرد: جشنواره توت‌فرنگی سی دشت در هفتمین سال برگزاری با تکیه بر قابلیت‌های موجود و با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های منطقه، رونق گردشگری کشاورزی، جذب توریسم و روز چهارشنبه سوم خردادماه در این روستا برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری مردم روستا برای میزبانی از مهمانان بزرگترین نقطه قوت این جشنواره است، افزود: با تکرار شدن این قبیل جشنواره‌ها و حضور علاقه‌مندان، مهمانان و گردشگران داخلی و خارجی زمینه رونق اقتصادی منطقه فراهم آورده می‌شود.

او  با اشاره به کشف غار دربند رشی و سی دشت در ابتدای دهه ۹۰ افزود: منطقه رشی و سی دشت پسوند تاریخی و باستانی با قدمت ۲۳۰ هزار ساله دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره توت فرنگی در سی دشت اضافه کرد: رودبار سردمدار برپایی جشنواره‌های مختلف در گیلان بوده که جشنواره توت فرنگی سی دشت یکی از این برنامه‌های به یادماندنی است.

جهانی با بیان اینکه توت فرنگی در سی دشت قدمت تاریخی دارد، گفت: اقتصاد مردم منطقه به تولید توت فرنگی وابسته است و توت فرنگی با زندگی مردمان این دیار عجین شده است.

او با بیان اینکه شکل و توپوگرافی دسترسی به غار دربند رشی تغییر ناپذیر است، افزود: سرمایه گذاری برای ساماندهی اطراف غار رشی مورد توجه و حمایت قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با بیان اینکه بهره برداری از اماکن تاریخی در اولویت سازمان قرار دارد، گفت: غار دربند رشی فرصت گردشگری بسیار ارزشمندی دارد که با ایجاد فضاهای گردشگری می‌توان از آن بهره گرفت.

جهانی با اشاره به نبود امکانات زیرساختی در بخش گردشگری اضافه کرد: ساخت سرویس بهداشتی در دستور کار قرار دارد.

به این خبر امتیاز دهید :