• 08 آذر 1402
  • 11:40

بهره برداری از یک واحد بوم گردی در رضوانشهر

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از افتتاح یک واحد بوم گردی در رضوانشهر خبر داد و گفت: برق این مجموعه با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از افتتاح یک واحد بوم گردی در رضوانشهر خبر داد و گفت: برق این مجموعه با انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی شنبه 8 مهر 1402 اظهار کرد: گیلان شاخصه‌های خوبی در حوزه ارتقای زیرساخت‌های گردشگری بویژه در بخش بوم گردی دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از افتتاح یک واحد بوم گردی رضوانشهر خبر داد و افزود: این مجموعه به مناسبت هفته گردشگری در روستای شیروا رضوانشهر به بهره‌برداری رسید.

او با اشاره به جزئیات بیشتر مجموعه بوم گردی در رضوانشهر بیان کرد: این مجموعه با حجم سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و بهره‌مندی از تسهیلات ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

جهانی با اشاره به سهم مؤثر گردشگری گیلان در اشتغالزایی اضافه کرد: با افتتاح بوم گردی در روستای شیروا در رضوانشهر برای ۴ نفر به صورت مستقیم و ۱۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به سلیقه ابتکاری مدیریت بوم‌گردی در حوزه پسماند افزود: این مجموعه با تفکیک زباله از مبدا اقدامات خوبی در حوزه مدیریت پسماند برداشته است.

او با اشاره به کار تلفیقی بوم گردی در کنار کارگاه صنایع دستی توسط شهروند رضوانشهری بیان کرد: برق این مجموعه با استفاده از انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار