• 08 آذر 1402
  • 11:48

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان: تسهیلات لازم برای ورود شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی فراهم است

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: تسهیلات لازم برای ورود شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی فراهم است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان گفت: تسهیلات لازم برای ورود شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی فراهم است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ؛ گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، ولی جهانی با بیان مطلب فوق افزود: صیانت و مرمت و بازسازی بناهای تاریخی علاوه بر آنکه می ‌تواند وظیفه هر یک از ما ایرانیان باشد، پتانسیل‌های لازم در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی جهت سرمایه گذاری، تبلیغات محیطی و همچنین مرمت و بازسازی بناهای تاریخی برای صاحبان شرکت‌ها، اشخاص حقیقی و حقوقی به وجود آمده است.
  مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه با تایید میراث‌فرهنگی هزینه‌های مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در زمره ی مالیات مرمتگران محسوب می‌شود گفت: در صورت علاقمندی صاحبان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران به مرمت آثار تاریخی، هزینه‌های تایید شده ایشان از سوی اداره‌کل مالیات پرداختی محسوب شده و مبلغ مذکور از سرجمع پرداختی‌های مالیاتی ایشان کسر خواهد شد.
او همچنین ظرفیت بناها، محوطه‌های تاریخی، مناطق گردشگری، موزه‌ها و سایر پتانسیل‌های زیر مجموعه میراث‌فرهنگی را فرصتی مناسب برای تبلیغات محیطی نهادها و شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی دانست و گفت: اداره‌کل آمادگی دارد با تسهیل شرایط و انعقاد تفاهم نامه با بخش‌های خصوصی، شرکت‌های دولتی و غیره امکانات بالقوه تبلیغاتی خویش را در اختیار آنان قرار داده تا به تبلیغات پرداخته و از آنجایی که مراکز مذکور اغلب گردشگرپذیر بوده و هر با جمعیت زیادی از آن بازدید می‌کنند برای تبلیغ محصولات احتمالی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
جهانی سود مادی و بخصوص معنوی حاصل از ورود سرمایه گذاران و صاحبان شرکت‌ها در حوزه میراث‌فرهنگی را بسیار مورد توجه دانست و ابراز امیدواری کرد با فراهم آمدن شرایط و تسهیلات لازم بتوان علاوه بر سود مادی حاصل از فعالیت ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اقدام شایسته صورت پذیرد.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار