• 08 آذر 1402
  • 12:48

۲۰ نمونه از تابلوهای نقاشی مربوط به حبیب محمدی در موزه رشت مرمت و بازسازی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از مرمت و بازسازی تابلوهای نقاشی مربوط به حبیب محمدی در موزه رشت خبر داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان از مرمت و بازسازی تابلوهای نقاشی مربوط به حبیب محمدی در موزه رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، ولی جهانی با بیان مطلب فوق افزود: در راستای حفاظت و مرمت آثار تاریخی با تخصیص اعتبار و جذب پیمانکار مرمتگر ، ۲۰ نمونه از تابلوهای نقاشی متعلق به سید محمدحبیب محمدی در موزه رشت مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان بیان کرد: سید محمد حبیب محمدی نقاش نامدار لاهیجانی بود که موضوع نقاشی های ایشان اغلب طبیعت، خانه و بازار شهر رشت بوده و بیشتر، مناطق ساغری‌سازان را در برمی‌گرفته است.

وی با اشاره به مستند نگاری مراحل مرمت گفت: پس از مستندنگاری اولیه، پاکسازی مکانیکی، شیمیایی و مرمت‌های قبلی در دستور کار قرار گرفته، بعد از لکه‌زدایی و تثبیت طرح، اسیدزدایی، مرمت و بازسازی رنگ صورت گرفته و نقوش موزون سازی می‌شود. 
جهانی با اشاره به لزوم توجه جدی به مرمت و محافظت از آثار و اشیاء تاریخی گفت: برنامه اداره کل تخصیص اعتبار هر ساله به منظور ساماندهی آثار بوده و در این راه اقدامات خوبی صورت پذیرفته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان ثبت انجمن خیرین میراث فرهنگی را فرصت مناسبی دانستند تا با همکاری خیرین نسبت به بازسازی و مرمت آثار و اشیاء تاریخی اهتمام لازم صورت پذیرد.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار